KIBRIS (KKTC) TURU

KIBRIS (KKTC) TURU

250,00 USD 'dan başlayan fiyatlarla

Heyecan verici bir günlük turda Kuzey Kıbrıs'ın harikalarını deneyimleyin. Girne ve Lefkoşa şehirlerini ziyaret edin, antik kentintlerini manastırları keşfedin ve otantik Kıbrıs mutfağının tadını çıkarın. Tarihi yerlere hayran kalın, nefes kesici manzaraların tadını çıkarın ve kalıcı anılar yaratın. Kuzey Kıbrıs'ta macera ve keşif dolu bir gün için bize katılın. Turunuzu şimdi ayırtın!

Tur Detayları

06:20 Antalya'dan hareket.
07:25 Kıbrıs'a varış.
08:15 Havaalanından ayrılış. Otobüste kahvaltı (İkram).
09:00- 11:00 Aziz Barnabas Manastırı - Othello'nun Kalesi - Hayalet Kasaba Maraş
Uçsuz bucaksız Mesaoriya ovasından geçerek Mağusa bölgesine gidiyoruz. Yazının ilk keşfedildiği ve bakırın işlendiği Engomi antik kentini, Rum Ortodoks Kilisesi'nin kurucusu ve Kıbrıs'ın koruyucu azizi olan Aziz Barnabas Manastırı'nı, şimdi bir İkon ve Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gazimağusa şehrine giden yolda şehre açılan antik deniz kapısını, Aziz Nikolaos Katedrali'ni (şimdi Lala Mustafa Paşa Camii), Venedik Sarayı'nın kalıntılarını, ünlü meydanı ve popüler şair Namık Kemal'in hapishanesini göreceğiz. Gianbulat Paşa Kapısı'nın panoramik manzarasının ardından Otello Kalesi'ni ve 1974 yılına kadar popüler bir turizm merkezi olan hayalet kasaba Maraş'ı ziyaret etmek için serbest zamanınız olacak.

11:45 - 13:00 Başkent Lefkoşa
Lefkoşa dünyadaki son bölünmüş başkenttir. Tur sırasında Yeşil Hat olarak adlandırılan ve şehri Rum ve Türk olarak ikiye bölen sınırı göreceğiz. Ledra Sarayını, Başkanlık Sarayını ve diğer ilginç yerleri ziyaret edeceğiz.

13:30 - 15:45 Öğle yemeği ve Bellapais Manastırı ziyareti
Açık büfe öğle yemeğinden sonra Bellapais Manastırı'na gidiyoruz. Manastır MS 12. ve 13. yüzyıllarda inşa edilmiştir. Manastıra 1187 yılında yerleşen ilk keşişler, Kudüs'ten ayrılan Augustinian şövalye tarikatına mensuptu. Manastırın avlusunda ve bahçesinde bu anıtın güzel tarihini dinleyeceksiniz. Daha sonra Girne Kalesi'ne gidiyoruz.

16:00 - 17:00 Girne Kalesi ve Limanı
Yürüyüş turu sırasında, Roma döneminde zaten var olan bir kalenin yerine inşa edilen Kale'yi göreceğiz; bugünkü surların en eski kısımları, Bizanslılar tarafından savunma amaçlı bir kalenin inşa edildiği ve daha sonra Lysignan hanedanlığı döneminde genişletildiği ve Venedikliler tarafından bugünkü görünümünün verildiği 7. yüzyıldan kalmadır. Kısa bir yürüyüşün ardından tekne gezintisi devam edecektir.

17:00 - 18:30 Tekne yolculuğu sırasında Kuzey sahilini göreceğiz. Kısa bir mola vereceğiz
yüzmek için. Ek bir ücret karşılığında size alkollü içecekler ve ikramlar sunulacaktır.

18:30 - 20:30 Girne şehir merkezinde serbest zaman. Alışveriş yapabilir veya vakit geçirebilirsiniz.
deniz kıyısındaki kafede.

20:30 Ercan Havalimanı'na hareket.
22:55 Lefkoşa'dan Antalya'ya uçuş.
23:50 Antalya'ya varış

otelden/otele transfer
gidiş-dönüş uçak biletleri
profesyonel rehber hizmeti
konforlu otobüs
giriş biletleri
kahvaltı, öğle yemeği
Sigorta
kişisel harcamalar
İçecekler
Tur için ödeme, uçuş rezervasyonu yapıldığı için önceden yapılır
Lütfen dikkat: bilet fiyatınıza sadece el bagajı dahildir.
Rahat ayakkabılar, şapkalar ve güneş kremini unutmayın
Fiziksel engelli yolcular için uygun değildir
Pasaportunuzu getirmeyi unutmayın, T.C vatandaşı olmayanlar için.
  • Tur Fiyatı 250,00 USD
  • Çocuk (2-11) 0,00 USD
  • Bebek (0-2)40,00 USD