İSTANBUL-KAPADOKYA-ANTALYA TURU (6 GECE-7 GÜN)

İSTANBUL-KAPADOKYA-ANTALYA TURU (6 GECE-7 GÜN)

650,00 USD 'dan başlayan fiyatlarla

Eşsiz bir macera için hazır mısınız? İstanbul'dan başlayarak Kapadokya'nın masalsı güzelliklerine ve Antalya'nın sıcak kucaklayışına kadar uzanan turumuza katılın! Saraylar ve köprüler, Camiiler ve kiliseler şehri. İstanbul: İstanbul'da tarihle iç içe bir yolculuğa çıkın! Aya Sofia ve Topkapı Sarayı'nın büyüsüne kapılın. Modern kafelerle dolu sokaklarda kaybolun ve Boğaziçi'nin manzarasında huzurlu anlar yaşayın. Kapadokya: Güzel atlar ülkesi ve Periler Diyarı Kapadokya'nın eşsiz kaya oluşumlarının arasında kaybolun! Sıcak hava balonuyla gökyüzüne yükselin, yer altı şehirlerinde tarihi keşfedin. Doğanın armağanı olan mağara otellerde unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşayın. Antalya: Akdeniz'in Huzur Dolu Kıyıları Antalya'nın sıcak güneşi sizi çağırıyor! Antik kalıntılardan uzaklaşın ve Kale içinin renkli sokaklarıyla ünlü mahalleleri keşfedin ve Akdeniz'in berrak sularında yüzün. Şehrin en ünlü düden şelalesini ziyaret edin ve de Antalya'nın ünlü deri ve kuyum mağazalarında alışveriş fırsatını kaçırmayın!

Tur Detayları

1. Gün: İstanbul . İstanbul Havalimanı'nda acente rehberi tarafından karşılanma ve otele hareket Otelde serbest zaman ve akşam yemeği

2. Gün: İstanbul - Topkapı Sarayı - Ayasofya - Sultanahmet Camii - At Meydanı - Boğaz Tekne Turu - Otele dönüş. İlk olarak, İstanbul'un kalbinde yer alan ve 400 yılı aşkın bir süre boyunca Osmanlı Sultanlarının ana ikametgahı olarak hizmet veren büyük bir saray kompleksi olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Bugün, sarayın birçok odasını, avlusunu ve bahçesini keşfedebileceğimiz ve etkileyici Osmanlı eserleri koleksiyonuna hayran kalacağımız bir müzedir. Ardından, İstanbul'un Sultanahmet semtinde bulunan çarpıcı bir mimari harikası olan Ayasofya'ya gideceğiz. Aslen 6. yüzyılda bir Hıristiyan kilisesi olarak inşa edilen yapı, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu döneminde camiye dönüştürülmüş ve günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Yapı, devasa kubbesi, karmaşık mozaikleri ve etkileyici mimari detaylarıyla ünlüdür. Daha sonra, İstanbul'un Sultanahmet semtinde Ayasofya'nın yanında yer alan Sultanahmet Camii'ni ziyaret edeceğiz. Çarpıcı mavi çinili iç mekanı ve altı minaresi ile bilinir. Camiye girebilir ve etkileyici tasarımına hayran kalabiliriz. Son olarak, İstanbul'u sudan görmenin harika bir yolu olan Boğaz tekne turuna katılacağız. İstanbul Boğazı şehrin içinden geçerek Marmara Denizi'ni Karadeniz'e bağlamaktadır. Tur sırasında Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Boğaziçi Köprüsü gibi şehrin ünlü simgelerini görebilir, şehrin siluetinin ve çevredeki dağların muhteşem manzarasının keyfini çıkarabiliriz. Genel olarak, bu dört cazibe merkezi İstanbul'un zengin tarihi ve kültürüne harika bir giriş sunar ve şehri ziyaret eden herkesin görmesi gereken yerlerdir.*Kahvaltı: Otelde alınacaktır
*Öğle Yemeği: Sultan Ahmed'de serbest zaman sırasında alınacaktır (Ekstra)*Akşam yemeği: Akşam yemeği otelimizde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.

3. Gün: İstanbul - Kapadokya – Avanos

Sabah erken 05:00 yolculuğumuz Kapadokya’ya doğru gerçekleşecek, yol üzerinde yapacağımız birkaç ihtiyaç molası yanı sıra öğle yemeği verilecektir. Bölgeye varış ve otelde serbest zaman.

4. Gün: Kapadokya turu.

Güneş doğmadan erken saatlerde balon uçuşuşlarımız (ücretli) ve Balon uçuşu + aşıklar vadisi panoramik tur (ücretli) düzenlenecektir. Sabah kahvaltısından sonra, rehber eşliğinde panoramik ve tarihsel tur başlayacaktır. Ziyaret edilecek yerlerden, Derbent vadisi, Ortahisar, Uçhisar, Çardak yer altı şehri, Beyzade çerezcisi, Uranos restoranında öğle yemeği, Sultan seramik, Gizli bahçe v.s olacaktır. Misafirler İsteğe bağlı akşam yemeğinden sonra Türk gecesi turuna (ücretli) katıla bilirler.

5. Gün: Kapadokya -Konya-Antalya

Sabah kahvaltısından sonra Konya istikametinde yolculuğumuz başlar,mola duraklarından sonra Konya’da Mevlana camii ve türbesi ziyaret edilecektir. Öğle yemeğinden sonra Antalya’ya varış otelde serbest zaman.

, 6. Gün: Antalya panoramik şehir turu + shop.

Otel kahvaltısından sonra ,Düden şelalesi ziyareti. Alışveriş için deri ve kuyum mağazaları ziyareti. Cumhuriyet meydanında Kale içi  fotoğraf molası. Öğle yemeğinden sonra otele dönüş.

7. Gün: Tur sonu, havalimanına transfer

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 6 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park ve Müze ören yerleri Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Zoriona Travel Otobüsü İçerisindeki Su ikramı
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
* İstanbul'da Yapılacak Olan Boğaz Tekne Turu.
* Kapadokya'da balon uçuşu, balon panoramik tur, Türk gecesi turu, ve diğer ekstra turlar.
Tur esnasında ,programa uyumluluk mecburidir, ziyaret edilecek ören yerleri, müzeler, mağazalar ve diğer yerler değiştirilemez. Tur esnasında kalınacak otellerde SNG oda farkı 6 gece için toplamda100 usd .
  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 650,00 USD
  • Tek Kişilik Oda 650,00 USD
  • Odada 3. Kişi 0,00 USD
  • Çocuk (2-6) 550,00 USD
  • Bebek (0-2)0,00 USD